Trenuj Aikido

Zapraszamy na treningi aikido w szkole Aikido Foundation w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych w Gdańsku, Gdyni
oraz w regionie.

Treningi aikido

11techniki aikido

Na początku praktyki poznajemy zasady pracy w dojo. Trening aikido rozpoczyna japońska gimnastyka (taiso) a podczas zajęć uczymy się przemieszczeń, wyczucia dystansu i wykonujemy pokazane przez nauczyciela (sensei) techniki razem z innymi ćwiczącymi. Wykonywanie technik wymaga od ćwiczącego pozbycia się napięć i wyczucia rytmu, czasu i przestrzeni. Kluczowe zasady to brak oporu i wykorzystanie impetu przeciwnika.

Nikt nie urodził się mistrzem i nie każdy musi nim od razu zostać ale każdy może rozwinąć swoje umiejętności. Poznane zasady pomagają nie tylko w realizacji technik aikido, z czasem przydają się na co dzień.

Pierwszy trening jest bezpłatny, a rekrutacja trwa przez cały rok.

Szkoła Aikido Foundation

11treningi aikido w Aikido Foundation

Autonomiczna Akademia Aikido, która w 2010 roku zmieniła nazwę na Aikido Foundation, powstała w Gdańsku w 1996 roku. Założył ją jeden z pionierów aikido w Polsce, doświadczony mistrz Robert Gembal Shihan 8 dan.

Aikido wywodzi się z japońskiej tradycji wojowniczej nazywanej budo. Praktyka polega na umiejętnym wykorzystaniu siły ataku i zastosowaniu inteligentnych rozwiązań strategicznych i taktycznych.

Naszą szkołę cechuje rzetelność i kompetencja w uczeniu aikido. Robimy to skutecznie, o czym może świadczyć liczba osób, które osiągnęły poziom mistrzowski i otrzymała stopień dan.

Nauczyciele w szkole Aikido Foundation podchodzą do rozwoju każdego ćwiczącego indywidualnie, pomagają mu pokonywać słabości, rozwijają jego energię i techniki. 

Zapraszamy do trenowania w szkole Aikido Foundation w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych w Gdańsku, Gdyni oraz w regionie. 

Kluby aikido

W Gdańsku, Gdyni i w regionie działa wiele klubów aikido zrzeszonych w ramach szkoły Aikido Foundation.

Treningi aikido

W naszych klubach odbywają się regularne treningi dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizujemy również weekendowe warsztaty i obozy letnie.

Nauczyciele aikido

Treningi aikido prowadzą posiadacze stopni mistrzowskich, nauczyciele Aikido Foundation.

Chciałbyś zacząć trenować aikido?

Zapraszamy na treningi aikido do naszych klubów w Gdańsku, Gdyni i w regionie